Wrocław otwiera nowe inicjatywy wzbogacone w kwestiach technologicznych specjalnie dla mieszkańców i turystów przyjeżdżających do miasta. Visitor Centre w Hali Stulecia to nowa, niezwykle atrakcyjna wizytówka obiektu światowego dziedzictwa UNESCO we Wrocławiu. Dla zwiedzających czekają na terenie obiektu wirtualne wycieczki opracowane w profesjonalny sposób przy użyciu technologii Virtual Reality. Visitor Centre w Hali Stulecia stanowi przeprojektowaną dawną przestrzeń Centrum Poznawczego wzbogaconą o multimedia i interakcję. Jest to bardzo nowa inicjatywa miasta, ponieważ powstał w lipcu 2020 roku mimo wielu przeszkód spowodowanych w obliczu pandemii. Jeżeli wybierasz się do Wrocławia i zastanawiasz się, co ciekawego można zobaczyć, koniecznie poznać Visitor Centre.
Hala Stulecia – o wielkim obiekcie słów kilka
Budynek zlokalizowany w sąsiedztwie Parku Szczytnickiego na terenie Wielkiej Wyspy to właśnie znana i ceniona przez wszystkich Hala Stulecia określana mianem perły sztuki modernistycznej. Jest to wyjątkowe miejsce we Wrocławiu, zwłaszcza że wokół Hali Stulecia płyną kanały rzeki Odry. Obiekt tworzy wyjątkowy kompleks wraz z Wrocławskim Centrum Kongresowym, Fontanną Multimedialną, Placem pod Iglicą oraz słynną Pergolą. Jest to nie tylko piękna przestrzeń rekreacyjna, ale również rozrywkowa zważywszy na pokazy fontanny multimedialnej oraz liczne koncerty zespołów i artystów muzycznych. To, co czyni Halę Stulecia wyjątkową to jej wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku. Modernistyczny obiekt przyciąga do siebie najbardziej popularnych organizatorów imprez artystycznych, wydarzeń sportowych, kongresów i konferencji. W ostatnim roku na terenie obiektu powstała unikatowa wystawa o nazwie Visitor Centre. Hala Stulecia od lipca 2020 roku cieszyła się coraz większą liczbą odwiedzających, którzy byli zainteresowani nową inicjatywą.
Visitor Center – Hala Stulecia dla mieszkańców i turystów
Wrocław to jedno z najbardziej popularnych miast na terenie Polski. Z każdym rokiem przyciąga turystów dzięki znajdującej się tutaj bogatej gamie atrakcji i zabytków. Wystawa Visitor Centre w Hali Stulecia to możliwość odbycia wirtualnej wycieczki w technologii Virtual Reality. Na ekspozycję składają się między innymi dotykowe ekrany i mapy, a także nagrania filmowe i dźwiękowe. W ofercie znajdują się dwie wirtualne wycieczki zawarte w jednym bilecie Visitor Center. Hala Stulecia została zaprojektowana przez Maksa Berga, cennego architekta Wrocławia. Dzięki Visitor Centre w Hali stulecia możesz bliżej poznać, postać architekta obiektu, a także zajrzeć do tych miejsc, które nie są udostępnione do zwiedzania. Wystawa Visitor Centre w Hali Stulecia jest czynna każdego dnia tygodnia, w godzinach 10:00-18:00. Szczegółowy cennik oraz ulgi biletowe znajdują się na stronie internetowej obiektu Hali Stulecia.
Visitor Centre – Hala Stulecia z lotu ptaka!
Jeżeli jesteś miłośnikiem widoków z dużych wysokości oraz ujęć nagranych za pomocą wysoko wnoszącego się drona, z pewnością powinieneś odwiedzić Visitor Centre. Hala Stulecia i Iglica z lotu ptaka to niebywały widok, który zachwyci każdego. Dzięki wystawie możesz obejrzeć niezwykłą panoramę miasta, a podczas spektaklu zdecydowanie potowarzyszy Ci odrobina adrenaliny. Oprócz ekstremalnych atrakcji Visitor Centre w Hali Stulecia, wystawa obejmuje ekspozycję archiwalnych gazet z materiałami o obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO. Dzięki specjalnym okularom możesz obejrzeć kolekcję zarówno współczesnych, jak i archiwalnych zdjęć Hali. Jest to wspaniała możliwość, dzięki której na własne oczy przekonasz się o wartości obiektu oraz dlaczego jest to tak bardzo ceniona budowla miasta Wrocław. Oprócz tego możesz porównać wielkość kopuły wrocławskiej z innymi monumentalnymi budynkami tego typu na całym świecie. Wszystkich tych wrażeń doświadczysz dzięki niezwykłej, nowej wystawie Visitor Center.
Hala Stulecia – ciekawostki na temat obiektu
O obiekcie Hala Stulecia we Wrocławiu mówi się bardzo dużo. Przede wszystkim o jej wielkim wyróżnieniu UNESCO oraz bogatej, modernistycznej architekturze. Architektem budowli był Max Berg, który oprócz Hali zaprojektował również Miejski Szpital Dziecięcy we Wrocławiu oraz kaplicę na cmentarzu Osobowickim. Nazewnictwo obiektu nie jest takie proste, ponieważ wielu turystów i mieszkańców używa różnej nazwy. Pierwotnie obiekt był nazwany Halą Stulecia i pod tą nazwą odbyło się jego wielkie otwarcie. Jednakże etymologia nazwy wiąże się z rocznicą wydania odezwy Do mojego ludu przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III. Manifest ten wzywa do walki z Napoleonem, a początkiem XX wieku stanowił też stulecie bitwy narodów pod Lipskiem, gdzie wojska Napoleona zostały pokonane przez koalicję antyfrancuską. Więcej na temat niezwykłych faktów możesz dowiedzieć się na stronie obiektu tudzież od 2020 roku odwiedzając wystawę Visitor Centre w Hali Stulecia.