Medale mistrzostw Europy w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas przyznane – Alicja Matuła na 11. miejscu

Belgia jest gospodarzem emocjonujących zawodów w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas, które stanowią część mistrzostw Europy. Wśród reprezentantek Polski, Alicja Matuła, należąca do grupy MAT-ATom Deweloper Wrocław, wykazała się znakomitą formą i zajęła 11. pozycję w konkurencji juniorek. Zawody odbyły się w belgijskim Hasselt.

Zwyciężyć udało się natomiast przedstawicielce gospodarzy, Lotte Kopecky. Ta utalentowana Belgijka okazała się niepokonana w rywalizacji elity kobiet. Z polskich zawodniczek, Agnieszka Skalniak-Sójka uplasowała się na 13. miejscu, natomiast Marta Jaskulska przekroczyła linię mety jako 21.

Mistrzostwa to jednak nie tylko rywalizacja kobiet. Wśród mężczyzn najlepiej poradził sobie Włoch Edoardo Affini, który mógł cieszyć się z triumfu. Reprezentant Polski, Filip Maciejuk, uplasował się nieco niżej, na 16. pozycji.