Zwierzęta uwielbia każdy! Nie ważne, czy ma się kilka, kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. We Wrocławiu znajduje się jedno z najbardziej popularnych zoo w Polsce, które cieszy się dużym uznaniem ze względu na obecne na tym terenie Afrykarium Wrocław. Zwierzęta żyjące na terytorium ZOO to bardzo rzadkie i okazałe gatunki sprowadzane z różnych kontynentów na świecie. Ogród zoologiczny we Wrocławiu został założony w 1865 roku i posiadał wówczas zaledwie kilkanaście hektarów. Obecnie terytorium ZOO Wrocław wynosi 33 hektarów powierzchni, zatem na przestrzeni niecałego wieku zwiększył się ponad dwukrotnie. Właścicielem ogrodu zoologicznego jest Radosław Ratajszczak, który oprócz zajmowania jest aspektami adaptacyjnymi ZOO, angażuje się również w ochronę środowiska oraz zwierząt.
Afrykarium Wrocław bilety – ile kosztuje wejście do ZOO?
W ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu znajduje się około 14 tysięcy zwierząt, które reprezentują ponad tysiąc gatunków. Stanowi piąte najchętniej odwiedzane ZOO na terytorium całej Europy. O jego wyjątkowości świadczy znajdujące się tutaj Afrykarium Wrocław. Bilety umożliwiające wejście na terytorium obiektu można zakupić na stronie internetowej ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Jeżeli planujesz wyjazd do Wrocławia, warto zakupić bilety na stronie internetowej, aby uniknąć długiego czekania w kolejce. Czasami, zwłaszcza w sezonie kolejka może być bardzo długa, ponieważ każdy, kto przyjeżdża do Wrocławia nie może wyjechać stąd bez odwiedzenia Afrykarium Wrocław.
Cennik – czy można kupić bilet tylko do Afrykarium Wrocław?
Bilety do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu mają formę tylko indywidualną. W ofercie znajdują się bilety normalne i ulgowe sprzedawane studentom do 26 roku życia, uczniom maksymalnie w wieku 21 lat, a także emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym i posiadaczom Wrocławskiej Karty Seniora. Bezpłatnie mogą wejść dzieci poniżej 3 roku życia, a także seniorzy po 75 urodzinach. Bilet do zoo jest równoznaczny z możliwością wejścia do Afrykarium Wrocław. Cennik i forma biletów jest uniwersalna, nie można kupić osobnego biletu do Afrykarium. Co prawda, wielu turystów jest ciekaw zobaczenia tylko tego nietuzinkowego podwodnego przejścia, aczkolwiek po zakupie możliwego biletu, wszyscy wychodzą zachwyceni i nie żałują poświęcenia kilkudziesięciu złotych.
Afrykarium Wrocław zwierzęta – jakie gatunki spotkasz na terenie obiektu?
Oceanarium znajdujące się na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu to jedyne tego typu miejsce poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Zdecydowanie, jest to najlepsze atrakcja całego ZOO Wrocław, dzięki której zobaczysz tylko gatunki zwierząt mieszkających w wodach Czarnego Lądu. Na przestrzeni ostatnich lat włożono wiele starań i pracy w celu stworzenia najlepszych warunków dla istot przybyłych do Afrykarium Wrocław. Zwierzęta posiadają niemal naturalną przestrzeń bardzo zbliżoną do życia na plaży Morza Czerwonego, dżungli Kongo oraz oceanicznych głębi. W oceanarium we Wrocławiu obecne są piękne kolorowe ryby, hipopotamy, rekiny, krokodyle, pigwiny oraz wiel innych rzadko spotykanych stworzeń. W ostatnim czas na terenie Afrykarium powstał również formikarium, w którym mieszkają mrówki żniwiarki.
Afrykarium Wrocław – czas zwiedzania obiektu
Ne terytorium ogrodu zoologicznego we Wrocławiu ograniczają Cię tylko godziny otwarcia Afrykarium Wrocław. Czas zwiedzania ZOO jest dowolny między 9:00 a 16:00 w tygodniu. W weekend obiekt otwarty jest o godzinę dłużej. Oceanarium podzielone jest na poszczególne ekosystemy. Możesz podziwiać tutaj Morze Czerwone i życie rafy koralowej oraz plażę nad Morzem Czerwonym, gdzie znajdują się lądowe żółwie pustynne, a także 50 gatunków ryb zamieszkałych Wielkie Jeziora Afrykańskie. Oprócz tego można poznać tajemnice Wschodniej Afryki zamieszkałej przez hipopotamy, a także zobaczysz istoty żyjące na sawannie, jak na przykład zwierzę o nazwie dikdik, które jest jednym z najmniejszych antylop. Na terenie zewnętrznego basenu Afrykarium Wrocław zwierzęta pochodzą z wybrzeża Namibii, natomiast w ekosystemie dżungla nad rzeką Kongo staniesz oko w oko z krokodylem oraz manatem afrykańskim.