Stal Brzeg niespodziewanie zremisowała z rezerwami Śląska Wrocław na ich terenie

Podczas wyjazdowego starcia 10. kolejki Betclic 3 Ligi (grupa 3), Stal Brzeg mierzyła się z rezerwami Śląska Wrocław, kończąc spotkanie remisem 1:1. Osiągnięcie takiego rezultatu zapewne zaskoczyło wielu, biorąc pod uwagę pozycję obu drużyn w tabeli ligowej. Śląsk II, pomimo tej wpadki, utrzymuje się na czele tabeli. Natomiast Stal nadal oczekuje na swoje pierwsze zwycięstwo i z dorobkiem tylko trzech punktów, plasuje się na przedostatnim, 17. miejscu.

Brzegowi punkt w starciu we Wrocławiu zapewnił gol Damiana Vu Thanha, który w 44. minucie gry celnie strzelił z obszaru poza polem karnym. Było to wyrównujące trafienie, ponieważ już w 8. minucie Śląsk II zdobył prowadzenie dzięki samobójczemu golu bramkarza Stali – Oliwiera Maciochy.

W drugiej części meczu żaden z zespołów nie stworzył sobie wystarczająco wielu okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Stal, grająca w obronie, okazała się na tyle efektywna, że zasłużenie opuściła teren stolicy Dolnego Śląska z jednym punktem.

Wynik spotkania Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg wyniósł 1:1 (1:1), a bramki zdobyli: Maciocha (samobójcza) dla Śląska II w 8. minucie i Vu Thanh dla Stali w 44. minucie. W składzie Stali wystąpili: Maciocha, Chodziutko, Kowalski, Tupaj, Szymczyk (zmieniony w 70. minucie przez Kanię), Vu Thanh (zmieniony w 54. minucie przez Chołasta), Brusiło, Frankowski (zmieniony w 83. minucie przez Bujakiewicza), Sypek (zmieniony w 54. minucie przez Paszkowskiego), Podgórski (zmieniony w 70. minucie przez Idzika) oraz Mamis. Kartki żółte otrzymali Tupaj oraz Vu Thanh.