Efektem przepisów obowiązujących w latach 2015-2020, firma logistyczna zainwestowała w Bolesławiec, co pozwoliło jej na zaoszczędzenie ponad 13 milionów złotych na podatkach lokalnych. Hotel również potrafił skorzystać z tej możliwości, choć na znacznie mniejszą skalę.
Podczas okresu wysokiej stopy bezrobocia, prezydent miasta Bolesławiec, Piotr Roman, zapewniał przedsiębiorców o możliwości korzystania z ulg podatkowych za inwestycje w mieście. Oferta ta miała obowiązywać przez maksymalny okres 10 lat i, jak pokazuje praktyka, została spełniona. Spółka Rhenus zdecydowała się na inwestycję w wysokości ponad 100 milionów złotych, tworząc przy tym kilkaset miejsc pracy. Na każdy zainwestowany milion firmy mogły liczyć na miesiąc zwolnienia podatkowego, podobnie było w przypadku zwiększenia zatrudnienia.
Sprawujący władzę w Bolesławcu podkreślają, że oferowanie zwolnień podatkowych było swoistą przynętą dla potencjalnych inwestorów. Dzięki temu możliwe było wykorzystanie atrakcyjnych gruntów i zainwestowanie w rozwój miasta. Przyznają, że bez takiej strategii miejsca te byłyby zapuszczone, a stopa bezrobocia znacznie większa. Warto zaznaczyć, że Bolesławiec posiada najniższą stopę bezrobocia na Dolnym Śląsku (poza aglomeracją wrocławską).
W latach 2015-2020 każdy inwestor mógł skorzystać z ulg podatkowych. Co więcej, uchwała pozwala na przedłużenie zwolnienia o jeden miesiąc za każdy kolejny milion złotych zainwestowany lub za każde trzy nowo utworzone miejsca pracy. Jak zaznacza prezydent Piotr Roman, z takiej opcji można korzystać przez maksymalnie 120 miesięcy.